Projekt Pamięć

Wystawa Projekt Pamięć zrodziła się z potrzeby artystki Roz Jacobs, aby odzyskać to, co zostało bezpowrotnie zniszczone – życie żydowskiego chłopca, Kalmana, który wskutek wojny został na zawsze oddzielony od swojej rodziny.

Wystawa prezentuje cykl portretów Kalmana, powstałych w oparciu o jedno zachowane zdjęcie, jego losy oraz losy innych członków rodziny artystki. Poprzez ukazanie historii jednej rodziny, wystawa podejmuje uniwersalną tematykę pamięci i utraty oraz ilustruje przemieniającą siłę sztuki. Roz Jacobs mówi: „Kiedy maluję Kalmana, smutek i poczucie utraty stają się silniejsze, ale jednocześnie obecność krewnego, którego nigdy nie poznałam, staje się bardziej namacalna. Ból zbliża mnie do utraconej osoby”.

Projekt Pamięć

Ulotka o wystawie

Opracowaliśmy projekt ulotki o wystawie Projektu Pamięć ze wstępnymi informacjami na jej temat. Można go pobrać w formacie PDF.link-pdfUlotka PO POLSKU link-pdfUlotka PO ANGIELSKU

Dwujęzyczne plansze wystawowe

Wystawa obejmuje jedenaście plansz do stojaków (wymiary 215 X 120 cm). Poszczególne plansze i język podpisów mogą zostać dopasowane do miejsca wystawiania. Powyżej prezentujemy przykłady plansz w wersji polsko-angielskiej. skontaktuj SIĘ Z NAMI, ABY ZAMÓWIĆ WYSTAWĘ

 
 


Agnieszka Holland o wystawie:

„Projekt Pamięć: film, obrazy, cała wystawa jest wyjątkowym przedsięwzięciem. Próba przywołania pamięci o zamordowanym chłopczyku, okruchy opowieści o nim snutej przez jego siostrę – dziś amerykańską matkę i babcię – dwa ocalałe zdjęcia, malowany wciąż na nowo przez autorkę, jak mantra, modlitwa, kaddish jego portret, wszystko to służy wydobyciu z nicości tego kruchego bytu”.

 
 
 
 
 
 
 

crklProjekt Pamięć w Polsce i na Węgrzech wspierają finansowo: The International Holocaust Remembrance Alliance, Jim I Teri Babcockowie, Stefany i Simon Bergsonowie oraz inni donatorzy The Memory Project Productions.

Previous Image
Next Image

info heading

info content